Тюрма на Лонцького (lonckoho) wrote,
Тюрма на Лонцького
lonckoho

«Між війною і миром. Україна — Ізраїль» експонують у музеї «Тюрма на Лонцького»

До третіх роковин масових розстрілів мирних громадян на столичному майдані Незалежності Національний музей меморіал «Тюрма на Лонцького» у Львові приурочив демонстрування україно-ізраїльської фотовиставки «Між війною і миром», доповнивши експозицію колекційними артефактами Революції Гідності.

Виставка фотографій відомих ізраїльських та українських документалістів, яку вже бачили глядачі не тільки Ізраїлю, а й Києва, Одеси, Сум, Харкова, Запоріжжя та інших міст України, у музеї «Тюрма на Лонцького» отримала у ці скорботні дні пам’яті другу львівську демонстрацію після залів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького з ініціативи очільника Львівського товариства єврейської культури ім. Шолом Алейхема Олександра Назара.

У пристосованих під музейну функцію тюремних приміщеннях розгорнуту із чотирьох десятків чорно-білих та кольорових світлин виставку уклали в тематичні серії, однак не розділяли за географічним принципом, щоб підкреслити спорідненість проблем у житті двох народів, один із яких має досвід арабо-ізраїльських війн, а інший – протистояння військовій агресії Росії.

Цікаво, що світлини, зняті під час Революції Гідності, робили не тільки українські, а й ізраїльські фотографи, а чимало кадрів, що зображують життя в Ізраїлі, належать вихідцям з України. Виставка знайомить з доробком українців Олександра Ґлядєлова, Олександра Козаченка, Марго Ормоцадзе, Паши Паштєтова та ізраїльтян — Едді Ґеральда, Павла Вальберґа, Дани Фрідландер-Орен, Віктора Ольховського.

Виставку «Між війною і миром», вхід на яку – вільний, експонуватимуть упродовж місяця. У рамках демонстрації заплановано також інформаційний міст із організаторами виставки – громадською організацією ізраїльських друзів України « Israeli Friends of Ukraine», які сприяють зміцненню дружби і взаєморозуміння між двома народами та відзначилися налагодженням сталої волонтерської допомоги як учасникам Революції Гідності, так і захисникам східних кордонів України.

Оригінал публікації на сайті музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького»
Tags: Новини, Події
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments